І українцям, і гостям нашої країни, які збираються її відвідати, цікаво знати прогноз погоди на рік в Україні. Адже планування дня, найближчого тижня і навіть місяця у людей безпосередньо залежить від погодних умов. Чи буде погода приємно тепла або виснажливо спекотна, чи очікується дощова осінь або сніжна зима знає Гідрометцентр України. Офіційні провісники погоди на початку року вже оприлюднили попередні погодні дані для всіх областей нашої великої країни.
Завдяки прогнозам синоптиків українці можуть краще розпланувати, як їм вибудувати своє проведення часу. Снігова і відносно тепла зима дозволить на новорічні та різдвяні свята відвідати улюблені Карпати, а заодно і познайомитися з іншими красивими місцями і містами Західної України. Спекотне літо покличе українців на узбережжя Чорного та Азовського морів. Сонячної весни приємно провести час на курортах Центральної і Південної України, а розкішною золотою осінню відправитися в ліс за грибами або відновити здоров'я в тихих українських здравницях.
Довгостроковий прогноз погоди не менше цікавий для аграріїв, фермерів і власників присадибних ділянок. Від планованої погоди навесні залежить успішність посадки і росту рослин, а від кількості літніх опадів - врожайність огірків, помідорів та інших овочевих і фруктових культур. Щоб матінка-природа в цьому року не засмучувала нас своїми сюрпризами, необхідно заздалегідь ознайомитися з прогнозом погоди по всій території України.
Чи можна вірити довгостроковим прогнозам погоди
Ми живемо в такий час, коли технічний прогрес не стоїть на місці, а постійно розвивається. Значне поліпшення торкнулося і спеціальної апаратури для метеорологів, а також комп'ютерних програм, які допомагають розгадати таємниці майбутньої погоди. Однак, новим технологіям, навіть найточнішим і сучасним, складно змагатися з безліччю природних факторів, які складно передбачити. Своєю появою вони можуть повністю зруйнувати прогноз погоди, складений заздалегідь. Наприклад, що прилетіла з півночі холодна повітряна маса відразу перетворює теплу червневу погоду в прохолодну і дощову. А несподіваний атмосферний фронт зі сходу приносить сильні пориви вітру, про які синоптики нічого не знали заздалегідь.
На допомогу метеорологам часто приходять астрономи. Адже на погодні умови на нашій планеті впливають такі чинники, як сонячна активність, магнітні бурі на світилі, затемнення Місяця і незрозумілі хвилювання на прилеглих зірках і інших планетах.
Як часто збуваються прогнози погоди
Найточніші прогнози погоди вважаються короткострокові. Це прогнози від 12 до 36 годин. Як показує статистика, частка ймовірності того, що вони будуть відповідати дійсності, становить близько 90%. Іншими словами синоптики, за рідкісним винятком, дають самі правдиві відомості про погоду на 1 день. А ось 7 -10 денні прогнози вже є більш узагальненими поняттями. Їх правдивість відповідає дійсності тільки на 60-70%. А ось довгострокові прогнози погоди найчастіше збуваються менше ніж наполовину. Але варто і їм віддати належне - такі прогнози хоча б приблизно дають зрозуміти людині, що йому чекати від погоди найближчим часом.
Що пророкують синоптики для України
Загальний прогноз фахівців Гідрометцентру на рік говорить про наступне: незважаючи на тенденцію останніх років до потепління, весна і літо не відрізнятимуться аномальною спекою або посухою, а осінь і зима - незвичною теплотою.
Наша Батьківщина - велика країна, для якої характерна різна погоди в різних регіонах. Зокрема, на південній частині України зима повинна бути більш-менш м'якою, але в той же час на сході і півночі країни такі погодні умови прогнозується тільки на перші тижні зими, після чого очікуються холода і снігові замети. Новий рік подарує українцям снігову і комфортно морозну погоду. Для січня також прогнозується хороша погода - невеликі морози і рясні снігопади. Друга половина місяця прогнозується зниженням температури. Якщо офіційні синоптики нас не обманюють, то лютий почнеться з холодів і снігових заметів, адже кожна зима повинна добрати належні їй морози.
Початок весни зустріне українців не дуже дружелюбно, причому такий прогноз робиться для всієї території країни. Погода буде сирою з мокрими опадами. Але така обстановка не триватиме надто довго. За прогнозом фахівців у другій декаді березня на більшій частині країни очікується стрімке потепління до 8-10 градусів тепла. Хоча синоптики попереджають, що перед Великоднем українці знову відчують похолодання, при цьому кілька днів очікуються холодні опади. А ось останній місяць весни принесуть теплу і суху погоду, тому куртки і парасольки можна залишити вдома. Як завжди, схід і південь України буде відзначений такою температурою, що впору відправлятися на пляж за першою засмагою - очікується, що стовпчик термометра підніметься до 18-20 градусів тепла.
Погода влітку в Києві і Україні
Як зазначає Гідрометцентр, в більшості регіонів нашої країни температурний пік припадатиме на середину літа, тобто на липень. Хороша новина - посуха обійде нас стороною, тому що спекотна погода буде супроводжуватися короткими, але рясними опадами. В цілому за прогнозами синоптиків у червні будуть чергувати гарячі і прохолодні дні, в кінці місяця очікуються опади. Липень, незважаючи на те, що він оголошений найспекотнішим місяцем літа, повинен бути цілком комфортним і вологим. У серпні варто очікувати невелике зниження спеки в нічний час. Ближче до календарної осені погода стане ще більш приємною і м'якою, тому відпускникам варто звернути увагу саме на цей період, щоб відправитися на відпочинок.
Синоптики одностайні - осінь повинна бути в міру сухою і теплою. М'яка і сонячна погода очікується практично до Покрови. Теплий вересень порадує не тільки школярів і студентів, а також людей, зайнятих на полях і городах. У вересні встановиться температура на рівні +23 ... + 25 градусів. Невеликі опади прийдуть тільки 2-3 рази, і тільки в жовтні. Другий місяць осені на всій території традиційно розпочнеться з «бабиного літа». А ось вже листопад нагадає жителям України, що скоро зима. На початку листопада можливі перші заморозки, вітер і холодні дощі.
Загальна характеристика прогнозу погоди в Україні - все погодні критерії повинні бути в рамках норми, без відхилень від стандартних показників.
Цікаві народні прикмети про погоду
Наші предки, не маючи можливості дізнаватися прогноз погоди по телевізору, чомусь знали про природу куди більше, ніж ми зараз. Прогноз погоди на рік можна робити з поведінки тварин і рослин, по різних погодних явищах - деякі бабусі досі з точністю прогнозують погоду на завтрашній день.
А якщо ви до сих пір не вірите в такі прикмети, спробуйте поспостерігати за природою і порівняти з тим, що наведено нижче:
• горобці голосно розкричалися - завтра чекай заметіль,
• ворона сидить на гілці, сховавши дзьоб під крило, - скоро буде відлига,
• зірки на небі яскраво блищать - ранок буде морозним,
• трапляється в березні грім - холоди ще повернуться,
• ввечері цвіркун співає свої пісні - буде хороша погода, сидить мовчки - чекайте непогожий день,
• жаби завжди квакають до ясного хорошого дня, а якщо мовчать або тихо перемовляються - бути дощу,
• довго квітне конюшина передрікає теплу і довгу осінь,
• зібрана ріпчаста цибуля також може розповісти про погоду на зиму. Тонке лушпиння цибулі говорить про теплу і м'яку зиму.
Погода в Україні прикмети - що нам чекати
Народні прикмети не обіцяють нам ніяких занепокоєнь з приводу погоди - все буде стабільно і очікувано. Порадують літо і осінь - комфортна і тепла погода з нормальною кількістю дощів. Але все ж, незважаючи на різні прогнози і передбачення, природа завжди може здивувати нас своїми несподіваними сюрпризами. Не варто нарікати на неї за це - будь-який каприз природи неповторний і прекрасний.
Коментарі