Єврейський Новий рік 2022

фото Єврейський Новий рік


Ми звикли вважати, що Новий рік у багатьох країнах традиційно відзначається тільки за Григоріанським літочисленням. Для нас новорічне 1 січня - це розпал зими, снігових заметів і ароматних цитрусових. Однак не всі держави зустрічають Новий рік взимку. Іудеї всієї планети радіють своєму Нового року або Рош Ха-Шана восени. Наприклад, в Ізраїлі прийнято дотримуватися як Григоріанського літочислення, так і особливого єврейського календаря, відповідно до якого сьогодні світ живе в 5782 році.


Зміст:


Особливості свята


Напередодні великих днів свята і під час зустрічі Нового року всі іудеї аналізують свої дії і слова, які відбулися і були сказані в році, що минає. Це час, коли рідні та близькі люди обдаровують один одного подарунками і бажають оточуючим здоров'я і благоденства. Господині готують і накривають багаті святкові столи з традиційними національними стравами.


зображення коли Єврейський Новий рік


Коли слід відзначати єврейський Новий рік


Дата свята Рош Ха-Шана щорічно потрапляє на різні дні. У 2021 р. один з великих для єврейського народу свят припадає на 25 вересня. Святкується він до - 27 вересня. Іудеї твердо впевнені, що в ці святкові дні Бог вирішує долі людей на весь наступний рік.


фотографія традиції свята Рош Ха-Шана


Традиції свята


З початком Нового року в іудеїв стартує 10 важливих днів молитов, а також щирого каяття. Цим люди намагаються вимолити у Творця ще 1 рік благополучного щасливого земного життя. Також віруючі іудеї бажають собі і близьким всього того, чого їм бракує, а також обмірковують, як виправити недоліки і погані вчинки.


У дні святкування євреї не повинні працювати, а тільки молитися і відвідувати синагогу. Там вони спілкуються з Богом і вбирають священні для себе звуки шофара (гучне сурмління в баранячий ріг). Дія має важливе символічне значення для іудеїв - воно закликає всіх справжніх віруючих на суд Творця. Інший варіант тлумачення процесу - звуки священного рогу піднімаються до неба і плутають Диявола, доповідаючого Творцю про всі людські гріхи.


Ще одна цікава традиція, пов'язана з Рош Ха-Шана, полягає в тому, що після молитви іудеї йдуть на річку або іншу водойму і кидають у воду хлібні крихти. Вважається, що таким чином, вони позбавляються від своїх гріхів і передають їх мешканцям водойм. Нерідко іудеї на Рош Ха-Шана роблять невеликі ритуальні жертвопринесення.


картинка дата свята Рош Ха-Шана


Святкове іудейське меню


Єврейський Новий рік 2022 року, як і новорічні дні в усьому світі, вважається сімейним святом. Одним з обов'язкових звичаїв є присутність на святковому столі таких фруктів, як гранати і яблука. Іноді господині ріжуть моркву кружечками, що символізують монетки - символ багатства. Під час урочистості необхідно вмочити часточку яблука або моркви в мед. Це буде гарантією того, що майбутній рік буде спокійним і солодким. Нерідко замість яблука в мед опускають халу - святковий хліб іудеїв.


Ще на новорічному столі часто присутня риба, і обов'язково з головою. Іудеї вважають, що така риба дасть їм можливість протягом року «бути в голові, а не в хвості».


На Новий рік у євреїв існують кілька суворих заборон, які стосуються святкового меню. Віруючим іудеям не можна вживати кислі страви або продукти з гіркотою, інакше майбутній рік буде важким і гірким. Небажаними також вважаються будь-які горіхи або страви з ними. На івриті це слово означає «гріх», а такі слова вживати в дні Рош Ха-Шана не можна.


фото коли слід відзначати єврейський Новий рік


Єврейський Новий рік в Умані


В останні десятиліття напередодні Рош Ха-Шана багато хасидів приїжджають в Україну в місто Умань. Там похований засновник брацлавського хасидизму цадик Нахман. Вважається, що якщо єврей зустріне Новий рік біля могили Нахмана, то майбутній рік буде щасливим і благополучним для нього і його сім'ї. Коли до Єврейського Нового року залишається кілька днів, в Умань з'їжджаються тисячі віруючих іудеїв. Їх паломництво на Україну зазвичай закінчується через 1-2 дні після закінчення святкування.Це цікаво:


День зимнего солнцестояния 2022

Новогодние подарки для подростков 2022-2023

Топ лучших подарков на Новый год 2022-2023

Нет отзывов
Добавить отзыв