Народні прикмети січня

фото народні прикмети січня


У січні зима вже повноцінно вступає в свої права. Вона панує в містах та лісах, а мороз не дає про себе забути пощипування обличчя і клубами пару. Але дні вже стають довшими, тому сумна темрява холодних ночей повільно, але впевнено, залишає свої позиції.


Зміст:


Січень ми любимо не тільки за сніг і яскраве сонце: в січні настає найважливіша подія в житті християн - Різдво Христове. З січнем пов'язано безліч прикмет, що відносяться до погоди, майбутніх врожаїв і навіть надбавки до зарплати.


Цікавий факт - народні спостереження вказують, що перші 12 днів місяця показують погоду на весь рік, тобто на всі 12 наступних місяців. А особливо знають толк в символах люди які часто загострювали увагу на настрої кожного дня місяця. Прикмети січня на кожен день допомагали прогнозувати, в якому періоді нового року чекати позитивні і вдалі події, а в якому - несприятливі.


Серед найвідоміших прикмет першого місяця року вважаються наступні:


• господині спеціально залишали в будинку новорічну ялинку. Вважалося, що це допоможе знайти побільше щастя і благополуччя в наступному році;


Новий рік слід зустрічати в обновках, щоб всі 365 днів склалися вдало і без грошових проблем.


• Також 1 січня треба було обов'язково відважити уклін рідній землі годувальниці і пом'янути добрим словом її захисників, які поклали життя за свободу і благополуччя Батьківщини.


зображення січневі прикмети на кожен день


Прикмети першого дня Нового року:


- багато зірок на небі віщує велика кількість ягід в лісах;
- теплий Новий рік обіцяє хороший збір жита;
- якщо кіт ховає свій ніс під лапку, то морозна погода ще довго не покине землю;
- січнева прикмета: якщо 1 січня іній вкрив дахи і гілки дерев, то весна почнеться з дощів.


Прикмети погоди на січень в святочні тижні


Період з 7 по 19 січня народний календар називає Святками. Чарівні дні Святок осяяні сяйвом Христового Різдва. Якщо на Святвечір почався сніг, то це до гарних жнив. Морозне і холодне Різдво дає надію на сімейну гармонію і взаєморозуміння.


На Старий Новий рік треба варити кашу. Якщо вона вийшла розсипчастою і смачною, то це добрий знак - рік пройде щасливо і без втрат. А ось від в'язкої і несмачної каші треба якомога швидше позбутися - віддати її тваринам або птахам, інакше в родині не уникнути біди.


Безліч зірок на Водохреща віщувало не тільки морозні дні, а й багатий приплід худоби.


Щоб будинок був повною чашею, господині з Різдва і до Старого Нового року не вимітали сміття з хати. Після 14 січня все зібране за тиждень сміття спалювали у дворі.


Туман на 14 січня обіцяє хороший врожай зернових.


А ось погода на Водохреще показувала, який хліб люди будуть їсти влітку - житній або пшеничний, скільки буде промислового звіра в лісі і яка буде погода цілий рік - суха або сира.


зображення прикмети погоди в січні


Прикмети на інші дні січня


25 січня. Сонце світить, значить птиці будуть завчасно повертатися з зимівлі. Якщо ж на Тетянин день сніг заносить дороги - весна і літо будуть з рясними опадами.


28 січня. Сильний вітер на день святого Павла - великі шанси на посушливий рік. Сонце в цей день обіцяє літо з грозами.Зверніть увагу на народні прикмети січня 2023. Напевно вони допоможуть вам заглянути в найближче майбутнє, дізнатися ймовірну погоду і навіть завчасно вирішити проблеми з надлишком або недоліком майбутнього врожаю. Звичайно ж, температуру повітря дізнатися складно, але можна передбачити ймовірність випадання опадів або холоду.


Це цікаво:


Новогодние приметы 2022-2023

Народные приметы декабря

Как испортить новогодний образ 2022-2023

Нет отзывов
Добавить отзыв