Народні прикмети грудня

фото народні прикмети грудня


Ось і настала зима. Прийшли грудневі довгі і морозні ночі. Грудень, який знаменує прихід зими, на відміну від ще затишного листопада, вже практично не радує навколишній світ відлигами і рідкісним, але приємним, підвищенням температури.


Грудень - це ворота тривалої і сніжної зими. З настанням першого зимового місяця пов'язано безліч народних прикмет, пов'язаних з погодою. У давнину в селах уважно стежили і відзначали щоденну грудневу погоду. Буває, що в перший місяць зими багато морозних днів, хуртовин та снігу, а буває, грудень приходить нестійкий, мінливий і теплий. За старих часів з 1 по 20 грудня в народі називали першою зимою, а період з 21 по 31 грудня відзначений як наступ коріної зими.


Більшість зимових прикмет пов'язано з прогнозом погоди. Прикмети на погоду грудня можуть бути дуже корисними. Народ передавав свої спостереження за погодою з покоління в покоління. Не можна ставитися до них скептично - дуже часто саме прикмети вказують на майбутню погоду точніше, ніж фахівці з метеоцентру.


зображення грудневі прикмети


Які ж народні повір'я і прикмети пов'язані з груднем:

  • грудневе небо весь час похмуре, а хмари низькі - значить, наступний рік буде врожайним. А ось ясний грудень обіцяє малий урожай;
  • частий грудневий грім віщує морозний січень;
  • відсутність снігу в грудні попереджає - весна і літо також не балуватиме дощами;
  • в грудні вже з'явилися перші снігурі - зима буде холодна і сніжна;
  • блідий і каламутний місяць - бути снігу з дощем;
  • грудневі зірки, блискучі яскраво і чисто, попереджають про сильні морози;
  • грудень кожного дня запитує про те, чим влітку займалися і що припасли;
  • спостерігаючи за птахами, можна багато розповісти про зиму. Горобці з ранку ховаються, а синиці неспокійно кричать, то морозна погода ввечері змусить усіх сховатися ближче до печі;
  • якщо в грудні на полях граки кричать, то бути грудню і січню теплими і без снігу.

фотографія прикмети на погоду в грудні


Багато приказок та народних прикмет грудня 2022 пов'язані з погодними та іншими подіями місяця по числах. Наприклад, 12 грудня - це день святого Парамона. Вважався днем ​​зимовказівника. Червоне небо на Парамона говорить про ясну погоду на всю зиму, а якщо в цей день йде сніг, то бути на всю зиму завірюхам і вітрам. А ось на Варвару, яку шанують 17 грудня, жителі сіл спостерігали за димом над будинками. Стовпчик диму йде прямо в небо, то морозна погода ще довго не відпустить землю, а ось якщо дим стелиться ближче до землі, то можна сподіватися на підвищення температури.Але ж грудень знаменує не тільки прихід зими і морозів. Це і нетерпляче очікування улюбленого свята дорослих і дітей - Нового року. Нові сподівання і надії, віра в позитивні зміни в житті і запах соснових голок - це грудневі прикмети Нового року для дорослих, а прикмети грудня для дітей - прикрашання ялинки, зачаровуюча казка в будинку і на вулиці, подарунки і улюблений смак мандарин.


Це цікаво:


Новогодние приметы 2022-2023

Новогодние заговоры 2022-2023

Как испортить новогодний образ 2022-2023

Нет отзывов
Добавить отзыв