З наближенням Нового Року всі, від малого до великого, перебувають в очікуванні дива. І звичайно, створенню святкового настрою сприяє навколишнє оточення. Вулиці міст прикрашають гірляндами та банерами, вітрини магазинів привабливо сяють різдвяними композиціями. Люди починають закуповувати подарунки, готуються до майбутнього свята. Дуже важливо приділити увагу оформленню житла. Один з найважливіших атрибутів свята, що запам'ятовується з дитинства - це звичайно ж, новорічна ялина. Якщо святковий салат можна замінити на іншу страву, то без ошатної зеленої красуні обійтися не можна. Саме вона привносить атмосферу казки та дарує захоплення.
Згідно з давньою традицією, ялинку вбирають всією родиною. Розвішують рядами кульки, намисто та мішуру. На численних ялинкових базарах завжди можна знайти деревце, яке радуватиме чудовим ароматом усіх домочадців. Тенденція останніх років — штучні ялинки різних моделей та кольорів. Від представленого вибору очі розбігаються. До придбання новорічної ялинки, яка стане центром свята, потрібно підходити серйозно. Естетичні якості важливі, але не варто нехтувати і надійністю. Зелена красуня має бути міцною, щоб витримати вагу іграшок та атаки домашніх тварин.
Яка ялинка краща?
До нового року слід купити красиве дерево з пишними гілочками. Висоту ствола вибирайте з урахуванням габаритів приміщення, в якому буде здійснено встановлення. Як штучні, так і натуральні ялинки мають свої переваги та недоліки. Вирушаючи в магазин, відразу визначтеся, які характеристики для вас на першому місці. Жива ялина – це класичне рішення. Дерево, яке виросло на природі абсолютно нешкідливе для довкілля, не виділяє шкідливих випарів. Запах хвої асоціюється з Новим Роком. Купівля живого деревця коштуватиме недорого. Однак варто пам'ятати, що після свята воно засохне, і наступного року доведеться купувати нове.
Вибираючи якісну штучну ялинку, ви робите придбання на рік. Міцні гілочки витримують велику вагу масивних кульок, а голки не опадають. Колір хвої може бути не лише зеленим, а й червоним, білим, блакитним чи будь-яким іншим. Багато виробників пропонують оригінальні моделі з підсвічуванням, декоровані блискітками, пір'ям або тканиною. Перед покупкою розрахуйте бюджет. Чим реалістичніше виглядає ялинка, тим дорожче вона коштує.
Рекомендації щодо придбання живої ялинки
Рекомендується купувати ялинку за тиждень два до Нового Року. Здійснюючи покупку в останній момент, ви можете не помітити недоліки товару, що купується. Попит на ялинки високий, тому перед святом найчастіше не залишається жодного пристойного екземпляра. Якщо вибрати деревце раніше за певний час, воно встигне обсипатися. За покупкою вирушайте на ялинковий базар у своєму районі. Цілком можливо, що під час тривалого транспортування дерево зашкодить.
Продавці завжди намагаються уявити асортимент у кращому світлі. Тому перед покупкою варто особисто переконатися, що ялинка довго простоїть у кімнаті. Нижні гілочки свіжого деревця гнучкі, добре гнуться. Якщо вони виглядають сухими і легко ламаються, то ялинка швидко загине. Сильне дерево завжди має міцний і товстий ствол. Висока ялинка на тоненькій ніжці, швидше за все, отримала мало харчування і не годиться для свята. Мінімальна товщина ствола біля основи повинна становити не менше 5-6 см у діаметрі. Потемнілий зріз свідчить, що дерево вже несвіже.
Купівля штучної ялинки: практичні поради
У торгових центрах та гіпермаркетах зараз продаються різні штучні дерева — від бюджетних до дизайнерських. Природне зелене забарвлення підійде до будь-якого інтер'єру. Незвичайна форма крони або розташування гілочок додадуть індивідуальності. Символ року віддає перевагу кольорам, які підкреслюють його статус і високе положення. Якщо ви не боїтеся експериментувати, сміливо вибирайте яскраво-червону або царську золоту хвою.
Синтетичні ялинки виготовляють на заводах. Тому на якість виробу впливають використовувані матеріали та сама технологія виробництва. Перш ніж вирушити на касу, зробіть огляд вибраної ялинки.
Існує кілька ознак, за якими можна відрізнити продукцію, що заслуговує на довіру, від підробки:
Хвоя з виробленого з дотриманням технології матеріалу не підтримує плавлення та горіння.
Запитайте у співробітника магазину, чи є сертифікат якості товару. У документі має бути зазначено, що виріб виготовлено з нетоксичної та пожежобезпечної сировини.
Поторкайте хвою руками. Голочки не повинні відвалюватися. Загострені кінчики хвоїнок становлять небезпеку, оскільки ними можна поранитися.
Найдовговічніші та найнадійніші ялинки випускаються в Україні та країнах Європи. Дешеві китайські деревця поступаються якістю. Щоб зайвий раз не переплачувати, краще купити дорожче модель.
Перевірте, чи добре пересуваються гілочки. У такому разі установка ялинки не забере багато часу, а після Нового Року ви запросто приберете її до шафи. Якщо від легкого дотику гілки починають крутитися або спадають, то конструкція ненадійна.
Правила встановлення ялинки зі штучних матеріалів
Спочатку визначтеся із вибором місця, яке займе почесна гостя. Виконана із синтетичних матеріалів хвоя не повинна піддаватися постійному нагріванню. Тому ставити ялинку біля батареї не можна. Зелену красуню, що стоїть на проході, можна випадково зачепити або впустити. Прислонене до стіни деревце нерідко стає причиною пошкодження шпалер.
Більшість виробників включають в комплект для збирання підставку. Якщо ви купили дерево без спеціальної основи, обов'язково придбайте його. Коли в будинку є діти або кішка, бажано додатково зміцнити каркас, щоб уникнути падіння. Для підстрахування можна прибити кілька гвоздиків до стін і прив'язати стовбур мотузкою.
Швидше за все, вам захочеться підібрати нову триногу для своєї ялинки. Підставок існує безліч, вони відрізняються за формою, розміром, матеріалом. Металеві визнані найбільш надійними та стійкими. Пластикові основи набагато дешевші, але й менш надійні. Пластмаса з часом покривається тріщинами та ламається.
Як поставити натуральну ялинку
Процес встановлення практично нічим не відрізняється від монтажу синтетичного деревця. Основна відмінність полягає в тому, що справжня ялина вимагає регулярного догляду. Коріння потребують живлення та достатнього зволоження. Натуральне дерево ставлять у відро, банку або спеціальну ємність із кріпленнями.
Усередину цебра заливають воду, яка живитиме ялинку. Щоб продовжити життя зеленої красуні, додайте таблетку аспірину та ложку цукру. Регулярно підливайте рідину, щоб гілочки не пересихали. Іноді воду замінюють вологим піском. У такому випадку слід спочатку розташувати стовбур усередині ємності, і засипати пісок. Потім слід залити ґрунт гарячою водою. Холодна рідина не підходить. Вона звужує пори деревини, у результаті волога погано вбирається. Для подальшого догляду та поливу використовується вода кімнатної температури.
Вік зрізаної ялинки недовгий, голочки з часом опадають. Хвоя, що опинилася в ємності з водою, швидко загниває. В результаті всередину стовбура проникає рідина, що забродила, що сприяє гниття. Тому бажано закрити верхню частину відра, щоб туди не падали голки. Не забувайте міняти воду у банку через кожні 2-3 дні.
Ознайомившись із наведеними вище рекомендаціями, ви знайдете саму пишну та ошатну ялинку. Вам залишиться тільки придбати скляні або пластикові іграшки та розташувати їх на власний розсуд.
Коментарі