Скільки б Вам не було років, як би ви не святкували Новий рік, але одне завжди напевно залишається незмінним: на Вашому святковому новорічному столі обов'язково присутній салат під назвою Олів'є.
Як приготувати новорічний Олів'є, якщо Ви прагнете відійти від банального, звичного святкування Нового року. Досить просто: додайте в нього несподівані інгредієнти. Це додасть звичайному, трохи набридливому салатику родзинку, і зробить з нього справжнє коронне блюдо новорічного застілля.
Чому ж у нас так люблять Олів'є
Не секрет, що батьком-засновником такого шедевра є Люсьєн Олів'є, власник корчми і ресторатор, що жив в XIX столітті. Однак мало кому відомо, що спочатку Олів'є замислювалося, як основне блюдо, яке складалося з рябчиків, куріпок, ракових шийок і яловичого язика. В процесі оформлення цієї страви так само використовувалися яйця, картопля, корнішони і соус Провансаль. Вони, за задумом Олів'є, носили декоративну функцію (служили прикрасою для м'яса).
Але багаті люди того часу, які відвідують трактир «Ермітаж», не завжди вірно розуміли задум шеф-кухаря. В результаті чого дуже часто всі компоненти страви просто перемішувалися і вживалися саме в такому вигляді. Приблизно так і народилася ідея створити всім відомий сьогодні салатик. До речі, знайти класичний варіант його приготування, тобто покроковий рецепт салату Олів'є, досить просто.
На щастя багатьох господинь і професійних кухарів, сьогодні любителі Олів'є цінують в салаті не тільки його смак, але і його естетичний вигляд. Саме тому оформлення такого салату коштує приділяти не менше часу, ніж процесу його приготування.
Як приготувати і оформити салат Олів'є на Новий рік
Насправді існує безліч варіантів оформлення даного салату, все залежить від таланту і фантазії людини. Однак існує і кілька стандартних рекомендацій, до яких варто прислухатися, якщо на думку не спадає нічого нового.
Дитяче оформлення
Не секрет, що багато дітей просто відмовляються їсти деякі овочі або м'ясо. При цьому якщо салат буде оформлений у вигляді, наприклад, улюбленого мультиплікаційного героя, то від нього дитина точно не відвернеться.
Символ року
Олів'є, викладене на тарілку у вигляді символу року, однозначно припаде до вподоби символу наступаючого року.
Новорічна символіка
Ще один варіант оформлення, що став уже класичним, носить різноманітні форми. Це і сніговик, і різдвяний вінок, і ялинка, і годинник, і свічки, і ще багато іншого, що може стати уособленням Нового року.
Як приготувати звичайний салат Олів'є
Багато господинь жартують, мовляв, для приготування такого салату потрібні всі овочі, що є вдома, ковбаса, консервований горошок, гострі ножі і велика каструля.
З цим жартом цілком можна погодитися, так як найпростіший рецепт складається з:
- картоплі,
- моркви,
- солоного огірка,
- яєць,
- консервованого горошку,
- вареної ковбаси,
- заправки (стандартно в цій ролі виступає майонез).
Так само до категорії прості рецепти Олів'є з фото варто зарахувати салатики, трохи відрізняються інгредієнтами від звичного варіанту. Наприклад, ковбаса може замінюватися копченостями або вареним курячим м'ясом, а солоний огірок свіжим овочем.
Припустимо і додавання в Олів'є ріпчастої цибулі, а так само різноманітної зелені і яблук. Це аніскільки не зіпсує смаку страви, а, навпаки, додасть йому нові, приємні нотки.
Найцікавіше полягає в тому, що навіть вегетаріанці можуть не відмовляти собі в задоволенні скуштувати салат «Столичний» (друга назва «Олів'є»), правда, якщо замість м'яса або ковбаси додадуть в нього гриби.
Рецепт вегетаріанського Олів'є:
- велика картопля (3-5 штук),
- гриби консервовані (200-400 г),
- яйця (5 штук),
- зелений горошок консервований (1 залізна банку або половина банки скляної),
- свіжа зелень,
- сіль, чорний мелений перець (за бажанням і смаком),
- майонез (сметана).
приготування:
Окремо варто відзначити, що Олів'є може стати улюбленою стравою і для цінителів морепродуктів, правда, якщо шинка або м'ясо будуть замінюватися на креветки або кальмари.
Салат «Олів'є» на Новий рік для гурманів
Підготуйте для «Олів'є» з червоною ікоркою:
- попередньо відварені картопля і морква (морквини беріть в 2 рази менше, ніж картоплі),
- попередньо зварені перепелині яйця (брати в 2 рази більше, ніж курячих),
- огірки солені,
- ікру червону (кілька столових ложок),
- червону рибу копчену (300 г),
- листя салати (рукколу) і зелень,
- горошок консервований,
- майонез.
приготування:
Для приготування дорогого Олів'є з рябчиками, візьміть:
- рябчиків (на виході повинно вийти приблизно 1 кг м'яса),
- ракові шийки (10-12 шт.),
- оливки (10-14 шт.),
- каперси (3-4 шт.),
- желе з бульйону (можна використовувати як м'ясної, так і овочевий бульйон) - 1 склянка,
- картопля середня (7-9 шт.),
- огірки (можна використовувати будь-які) - 3-5 шт .,
- листя салату (10 шт.),
- майонез.
Порада: для даного варіанту Олів'є майонез краще готувати самостійно. Так салат максимально наблизиться за смаковими якостями до оригінальним рецептом.
приготування:
Викладати таке «Олів'є» необхідно порційно і шарами:
- Листя салату
- М'ясо рябчика, змішане з овочами, каперсами, оливками
- Майонез
- Ракові шийки, що перемежовуються з желе з бульйону.
Коментарі