Новорічні свята - веселі дні, які рідко проходять без вживання алкогольних напоїв. У прагненні весело зустріти свято разом з друзями і близькими людьми легко перебрати зайвого. І коли настає прекрасний ранок 1 січня, ви відчуваєте, що просто не переживете його. Головний біль, різь в очах, дискомфорт в шлунку, озноб... сумнівів немає - у вас похмілля. Його симптоми жахливі, але є невелика втіха - будь-яке похмілля лікується часом. Що ж таке новорічне похмілля? Це стан, викликаний отруйним впливом алкоголю на організм. Якщо часом лікувати похмілля не під силу, можна трохи полегшити його неприємні симптоми.
Як відомо, алкогольні напої, випиті без міри, пригнічують нервову систему, провокують зневоднення організму, а також наповнюють тіло шкідливими токсинами. Щоб полегшити такий стан, треба усунути цю похмільну симптоматику.
Заповнення втраченої рідини - головне завдання під час боротьби з похміллям. Слід пити якомога більше рідини. Найкраще вживати чисту або мінеральну воду, яка для похмілля найбільш ефективна. Природний водний баланс, який ви забезпечите організму, також допоможе швидко «евакуювати» більшість токсинів, травяна і знесилююча організм. Спроби полегшити стан за допомогою кави тільки посилюють стан речей.
Відмінним відновлювальних засобом, що зменшує головний біль і нудоту, є імбирний напій. Рецепт простий, але ефективний. Корінь імбиру очистити від шкірки і нарізати тонкими скибочками. Покласти в емальовану каструльку, залити водою і поставити на маленький вогонь. Напій повинен кип'ятити близько 1 хвилини. Перед тим, як каструльку зняти з вогню, в напій можна додати сік лимона, апельсина або мед.
Великий стакан натурального апельсинового або томатного соку допоможе швидше вивести алкоголь, який навіть вранці після новорічних пиятик ще бродить по організму. Якщо дозволяє стан здоров'я, можна зварити натуральний курячий бульйон і випити велику чашку теплого напою з порцією м'яса. Добре знімає симптоми похмілля вівсяний відвар, який допомагає вивести шлаки і токсини, що вбивають життєвий тонус 1 січня нового року.
Як позбутися від похмілля в домашніх умовах за допомогою народних рецептів або лікарських препаратів? У разі, якщо необхідно досить швидко прийти в себе, можна випити випробувані роками «Парацетамол», «Аспірин Упса», «Ібупрофен». Медики радять тримати в домашній аптечці сорбенти від похмілля. Це препарати, які, потрапляючи в шлунок і кишечник, поглинають шкідливі речовини перш, ніж вони проникнуть в кров. До сорбентам відноситься знайомий всім активоване вугілля, «Ентеросгель», «Полісорб».
Так як новорічне похмілля просто так не захоче залишати людину, слід прийняти ударну дозу вітаміну С. Мандаринки, чай з лимоном, виноград припадуть як не можна до речі. Перевірений роками народний спосіб зняти похмільний синдром - з'їсти квашеної капусти з огірками. Можна випити і трохи огіркового розсолу, але краще не вживати концентрований напій - його слід наполовину розвести холодною водою.
Інші способи, які приводять до тями людей з похміллям 1 січня
Сире яйце. Високоякісний білок, що міститься в свіжому сирому яйці, знімає наслідки похмілля. І хоча це не найприємніший на смак напій, він позбавляє від головного болю і полегшує дискомфортні відчуття.
Мед. Речовина обволікає шлунок і містить суміш натуральних цукрів і фруктозу. Мед прискорює окислення алкогольних компонентів і м'яко очищає печінку. А ось від звичного цукру і солодких кондитерських виробів поки краще утриматися.
Банани. Напевно в холодильнику після новорічних свят залишилися банани. Обов'язково з'їжте 1-2 штуки цих корисних і життєствердних плодів. Серотин, що міститься в бананах, рекомендований навіть хворим в післяопераційний період.
Кисломолочні продукти. Як пережити похмілля за допомогою молока? Щоб поправити самопочуття, ідеально підійдуть кисломолочні продукти, такі як натуральний йогурт, знежирений кефір або айран. Шлунок і голова після алкоголю потребують розвантаження і обов'язково скажуть вам «Дякую» Після йогурту або кефіру.
Контрастний душ. Якщо у вас похмілля, знайдіть в собі сили і підіть до душової кабінки. Холодна вода зменшить розпухлі кровоносні судини і голова трохи проясниться.
Полегшуйте симптоми сном або холодним свіжим повітрям. Можна вийти на балкон і трохи провітритися.
Профілактика похмільного синдрому
Щоб в процесі новорічного застілля уникнути похмілля, не слід змішувати різні види алкоголю, побільше танцювати (рух підсилює обмінні процеси організму і сприяє виходу продуктів розпаду алкоголю через піт), заїдати спиртні напої (їжа уповільнює всмоктування алкоголю в кров). Також слід порівнювати кількість випитого алкоголю зі своєю вагою.
Щоб новорічне похмілля обійшло вас стороною, перед сном можна випити препарат «Алька-Зельцер», який значно зменшить тягар ранкового стану після свят.
Коментарі