Чудове свято Новий рік із самої своєї появи був оповитий атмосферою таємничості. З настанням нового світлого періоду всі проблеми минулого року йдуть у минуле. У новорічну ніч можна зовсім не спати та добре поїсти. Та як тут заснути, коли проводяться такі грандіозні святкування! Така вже влаштована людина, що їй завжди хочеться побачити щось незвичайне. Не дивно, що багато хто вірить у Новорічні прикмети на Новий рік і намагається їх слідувати. Повір'я складалися століттями не з місця. Не варто списувати з рахунків народні прикмети, які допомагали нашим предкам у різних життєвих ситуаціях.
Список новорічних прикмет
Кожне повір'я можна зарахувати до певної сфери життя. Існують прикмети про їжу, погоду тощо. Необов'язково заучувати все напам'ять, можна запам'ятати лише найнеобхідніші. До Нового року ми опублікували список прикмет та для зручності розділили їх на тематичні розділи.
Дім та сім'я
Перед Новим роком завжди багато справ. Спланувати підготовку та створити гармонійні стосунки в сім'ї допоможуть корисні прикмети:
У новорічну ніч у житлі має бути чисто. Тоді щастя зможе увійти та принести гарні звістки. Безладдя ж навпаки, притягує негатив.
Потрібно позбутися максимальної кількості непотрібних речей, що символізують проблеми, що накопичилися, і неприємні спогади. У такому разі ви без жалю попрощаєтесь з неприємностями і швидко візьметеся за нові справи.
Сміливо викидайте старі биті тарілки. Посуд забирає погану енергію, яку нема чого зберігати до Нового року.
Виносити сміття з дому 31 грудня – на жаль. Наведенням порядку рекомендують займатися заздалегідь.
Діючий спосіб залучити удачу — допомогти нужденним. Щоб стати щасливим, не можна просити подяки. Надішліть подарунки бідним анонімно і не вихваляйтеся своєю добротою.
Коли годинник дванадцять б'є:
Говорити тости та вітати треба після того, як проб'ють куранти. Проводити старий рік починають із вечора. А ось завчасна зустріч Нового року нічого хорошого не обіцяє.
Існує простий спосіб передбачити майбутні події. Якщо першого січня в сім'ї світ, і у всіх гарний настрій, значить неприємності обійдуть ваше гніздечко. Під час свята та перші дні після, потрібно намагатися зберігати гарний настрій.
Новорічне застілля
Як приготувати та правильно подати страви, ви дізнаєтесь із новорічних оглядів. У давнину існувало чимало звичаїв, забутих з роками.
Багатовікові Народні новорічні прикмети на Новий рік допоможуть вам убезпечитися від негараздів:
Святковий стіл не повинен залишатися порожнім. Наступний рік пройде під знаком свині. Щоб порадувати покровителя року, заготуйте якнайбільше смачних страв та напоїв.
Їжа, яку подасте гостям, має бути повністю з'їдена. Виставляти частування краще у невеликих мисочках та вазочках. Продукти, що залишилися, залиште на кухні. У міру потреби підносите нові порції.
Як ухопити удачу за хвіст:
Поки б'ють куранти, візьміть апельсин і постарайтеся якнайшвидше зняти з нього шкірку. Очищений фрукт покладіть під ялинку. Якщо вам вдалося вкластися раніше, ніж настала опівночі, то щастя негайно прийде.
Кожен із нас сам знає, чого хоче. Подумайте, що для вас найважливіше і загадайте потаємне бажання. У Новий рік виконуються мрії, якщо щиро вірити, задумане неодмінно здійсниться. Але пам'ятайте, виповниться лише одне справді важливе бажання.
В одній відомій приказці говориться: "Як Новий Рік зустрінеш, так його і проведеш". Залишатися на самоті і сумувати не можна. Інакше поганий настрій переслідуватиме і після свят. Запросіть друзів або вирушайте у гості. Налаштуйтеся на відпочинок та забудьте про неприємності у новорічну ніч. Тоді наступний рік виявиться плідним і подарує радість.
Подача алкоголю:
Пляшку шампанського відкривають під бій курантів. Потім починають цокатися. Хто вип'є останню чарку, тому посміхнеться удача.
Якщо ви виявились одним із щасливчиків, якому дістався останній келих, негайно загадайте бажання. Вигадувати бажання потрібно, доки випили вміст склянки.
Погода та природа:
Хмари та сніг з дощем віщують поганий урожай. Якщо небо зоряне, значить виросте багато ягід та грибів.
Холодна морозна ніч у Новий рік означає родюче літо. На вулиці тепло та снігу немає – не виростуть злаки та овочі.
Носіння одягу:
Одягніть нове вбрання та красиві прикраси. Тоді весь наступний рік водитимуться гроші. Хто всю ніч проходить у старому, тому доведеться весь рік ходити без обновок. Дана рекомендація стане в нагоді не тільки жінкам, а й чоловікам.
Напередодні свята не можна прати постільну білизну та одяг. Краще зайнятися пранням до свят. Інакше хтось із родичів може захворіти.
Трудові будні:
У Новий рік та перший день після, краще не думати про роботу. Відверніться та присвятіть свята відпочинку. Їли доведеться працювати у святкову ніч, значить усі майбутні 365 днів ви будете працювати в поті чола.
Коментарі