Як святкують Новий рік 2022-2023 в Україні

фото Новий рік в Україні


Відзначати різні важливі події люди стали дуже давно. З плином часу будь-яких свят з'являлося все більше і більше, також значущі дні обростали всякими обрядами і традиціями, які приживалися, дотримувалися і передавалися з покоління в покоління. Навіть сучасні сім'ї часто дотримуються різних традицій, пов'язаних зі святом Нового року.


Зміст:


В Україні новорічне свято було одним з найважливіших і улюблених подій в році. Традиції новорічного святкування в Україні дуже схожі з російськими та білоруськими. Ще в XIX столітті святкові дні зберігали в собі риси не тільки християнських подій, але одночасно і деяких язичницьких. А ще раніше Новий рік святкували в березні, адже весна завжди асоціюється з початком робіт на землі і зародженням нового життя. На честь весняного Нового року в кожній родині накривали святковий стіл і раділи догляду зими за допомогою пісень і танців.


1 січня Новий рік стали відзначати в 1700 році. Він же вважається першим ініціатором прикрашеної ялинки, веселих маскарадів і дарування подарунків.


зображення як святкують Новий рік в Україні


Українська старовинна новорічна спадщина


Наші бабусі вірили, що новорічна ніч особлива в усіх відношеннях. В цей день Бог ніби відкриває небесні ворота і чує всі прохання, звернені до нього. Також 31 грудня господині влаштовували багату сімейну вечерю, яку до цих пір називають Щедрою. А ще в новорічну ніч часто проводилися різні обряди, які повинні були залучити хороший урожай, захистити домашніх тварин від хвороб, а також були спрямовані на заманювання щастя і благополуччя в будинок.


Крім того, в новорічну ніч молоді жінки і дівчата любили ворожити. Гадали на картах і книгах, сіні, погоду за вікном, сірниках, нитках і інших предметах.


фотографія історія новорічних свят в Україні


Сучасні новорічні традиції


Як святкують Новий рік в Україні зараз? Багато старовинних традицій залишилися до цих пір. На Новий рік прийнято збиратися всією сім'єю, прикрашати будинок і дарувати подарунки. Також кожен Новий рік, як і багато років тому, дітвора чекає самого доброго казкового персонажа - Діда Мороза. До прийняття християнства в ролі доброго дідуся виступав всемогутній Бог Морозко. А молоді дівчата потайки збираються разом і продовжують гадати на чоловіків.


А от сучасна історія Нового року створюється досі. Серед нових традицій варто відзначити перегляд сімейних новорічних фільмів і казкових мультфільмів. Ще одна цікава традиція, яка прийшла до нас з 1969 року - привітання з Новим роком керівника країни по телевізору за 10 хвилин до півночі.


картинка традиції новорічного свята


Новий рік 2022-2023 в Україні також залишається важливим і цікавим святом. Всі сподіваються, що саме наступаючий рік буде найкращим і значущим. Дуже важливо не забувати і зберігати традиції свого народу. А також передавати їх дітям і внукам.Це цікаво:


Где отметить Новый год 2022-2023 в Украине

Новогодняя елка 2022-2023 из конфет

Нестандартные идеи новогодних праздников 2022-2023 в Украине

Нет отзывов
Добавить отзыв