Термін придатності новорічних страв 2022-2023

фото Термін придатності новорічних страв


Новий рік є одним з найулюбленіших свят, який немислимий без щедро накритого столу. Всі господині в тій чи іншій мірі заздалегідь готуються до свята, штурмують супермаркети, закуповуючи безліч продуктів в досить великих кількостях. Потім готують немислиму кількість страв і закусок, до деяких з яких в новорічну ніч навіть ніхто не доторкається. Тому на ранок 1 січня у багатьох холодильниках святкової їжі залишається не просто багато, а критично багато.


З одного боку господині полегшено зітхають - можна спокійно відпочити і кілька днів не підходити до кухонної плити. Але з іншого боку всім добре відомо, що навіть стоячі в холодильнику продукти псуються. Скільки зберігати новорічну їжу - це питання актуальне для тих, хто не хоче провести зимові свята в лікарні з харчовим отруєнням.


картинка скільки зберігати новорічну їжу


Мясні продукти
Курка, яловичина, індичка і будь-яке інше смажене або тушковане м'ясо слід з'їсти протягом 2 днів після приготування. Остигнувше м'ясне блюдо необхідно накрити харчовою плівкою і відправити на полицю холодильника. Дієтологи не рекомендують розігрівати м'ясо більше 1 разу - це може дати бактеріям шанс на швидке розмноження. Крім того, в м'ясі, яке розігрівалося кілька разів, вже не залишається нічого корисного.


Різні соління і консервовані продукти
Так як всі соління і консервація готуються з додаванням цукру і оцту для пікантної кислинки, то це робить їх не дуже привабливими для бактерій. Можна сміливо зберігати їх в холодильнику до 5-7 днів.


Сир
Сирна нарізка - улюблена страва багатьох гурманів на новорічному столі. Зберігати після трапези нарізку в холоді можна не більше 4 днів. Це стосується твердих сортів сиру. А ось м'які сири дозволяється зберігати не більше доби.


зображення скільки живуть новорічні салати


Копчена риба
На святковому столі часто зустрічаються різні рибні копчені делікатеси. Бажано не залишати їх в холодильнику більше 3 днів. Щоб рибка не висохла, її треба накрити харчовою плівкою. А ось якщо упакована в вакуум риба була придбана, але не відкрита, то її можна відправити в морозильник і зберігати там не більше 2 місяців без шансів втратити смак і якість.


Домашній паштет
Дієтологи попереджають, що м'ясні паштети часто містять лістерії. Це грампозитивні паличкоподібні бактерії, які становлять велику проблему для літніх людей і дітей, чия імунна система нестабільна або ослаблена в силу віку. Якщо довго зберігати паштет поза холодильником, то ризик розмноження даних бактерій збільшується в рази. Але навіть в холоді його можна залишати не більше ніж на 3 доби.


Піца
Готову піцу дозволяється зберігати на полиці холодильника не більше 3 днів. Перед тим, як відправити її в холод, шматочки піци слід загорнути в папір для випічки або в харчову плівку.


фотографія Термін придатності новорічної їжі


Солодощі та випічка із заварним кремом

У теплому заварному кремі створюються ідеальні умови для розмноження бактерій, тому всі продукти з кремом треба тримати тільки в холодильнику. З'їсти торт і тістечка слід протягом 2 днів.


Вино
З зберіганням вина не повинно бути ніяких проблем. Будь-який алкоголь є консервантом, тому спокійно може зберігається довго. Єдиний мінус - якщо тримати пляшку з вином у відкритому вигляді, то кисень в повітрі вступає в реакцію з деякими компонентами напою, що часто призводить до зміни кольору і фруктових ноток.


Салати
Скільки живуть новорічні салати? Зимові салати, які господині приготували до свята, залишаються придатними в холодному місці протягом доби. А ось додана в салат заправка - майонез, сметана або йогурт скорочує термін зберігання до 18 годин. Салати, нарізані фрукти, ковбасну нарізку перед переміщенням в холодильник краще перекласти в пластиковий або скляний контейнер з кришкою, так як кисень стимулює зростання бактерій.


фото скільки зберігати їжу після нового року


Ще кілька корисних порад:


• не можна ставити в холодильник гарячі або теплі страви зі столу. Це не тільки збільшує швидкість розмноження бактерій, але і дуже шкодить нормальній роботі холодильного апарату;
• слід враховувати, що температура у задньої стінки холодильника трохи нижче, ніж біля дверцят. Це треба враховувати при розміщенні на полиці страв для зберігання;
• бажано регулярно контролювати температуру в холодильнику. Обов'язкова умова - вона не повинна бути вище 4 °С.Термін придатності новорічних страв навіть в холодильнику насправді невеликий. Якщо приготоване святкове блюдо затрималося в холодильнику більше покладеного терміну зберігання, то його треба викинути без жалю.


Це цікаво:


Новогодние раскраски для девочек 2022-2023

Ребенок за новогодним столом 2022-2023

Раскраски новогодние елки 2022-2023

Нет отзывов
Добавить отзыв