Різдвяний піст 2022-2023

фото різдвяний піст


Велике християнське свято - Різдво Христове - щорічно відзначається 7 січня. Йому передує тривалий піст. Що таке різдвяний піст - дієта, духовне очищення або проста зміна режиму життя, яка ні до чого не зобов'язує?


Зміст:


Піст на Різдво - календар


Різдвяний піст триватиме рівно 40 днів. Першим днем ​​посту є 28 листопада кожного року. Останнім днем ​​вважається напередодні Різдва Христового - 6 січня.


Суть різдвяного посту


Деякі люди вважають, що дотримання посту на Різдво полягає лише в тому, що 40 днів не можна їсти м'ясо, молоко і яйця. Це в корені неправильна думка. Дотримання правил поста є серйозним і важливим заходом, тільки до нього не можна ставитися як до недовготривалого обмеження в щоденному раціоні, але при цьому палити, лихословити, ходити в розважальні клуби і випробовувати різні негативні емоції - почуття заздрості, гніву тощо. Головне завдання різдвяного посту - це упокорення плоті для можливості духовного очищення. По-перше, всі дні посту повинні бути наповнені добром і терпінням, прощенням старих образ і відпуском непривабливих ситуацій, доброзичливим ставленням до близьких і рідних. І тільки по-другу чергу, пост - це помірність у харчуванні. Причому обмеження в раціоні повинні стосуватися навіть пісних страв.


зображення піст на різдво календар


Різдвяний піст харчування


Необхідно відмовитися від гастрономічних шедеврів, нехай вони навіть є дієтичними. Страви повинні бути простими, переважно рослинного походження. Також під час різдвяного посту не можна забувати про достатній питний режим.


Крім того, варто дотримуватися наступних правил в харчуванні:

  • не рекомендується захоплюватися різними соліннями і маринованими овочами. Зрозуміло, вони відмінно прикрашають нудні пісні страви, але під час перебудови організму на вживання вегетаріанських страв з обмеженням навіть рослинного масла такі продукти можуть спровокувати проблеми з шлунково-кишковим трактом;
  • в щоденному меню має бути достатня кількість рослинного білка, який тимчасово замінює тваринний білок. Для цього слід продумувати меню з обов'язковим вживанням горіхів, грибів, страв з горохом і квасолею.


З медичної точки зору піст м'яко стимулює роботу імунітету, очищає організм від токсинів і накопичених шлаків, допомагає клітинам тіла функціонувати більш активно і ефективно.


Як необхідно поститися


Що можна їсти в різдвяний піст? У канонах православної Церкви даний піст вважається дуже суворим, але такий варіант є обов'язковим тільки для священнослужителів, а також віруючих в стінах монастирів. Для простих мирян допустимі різні послаблення або в силу різних обставин - менш суворі варіанти поста.


картинка харчування, меню, що можна їсти в різдвяний піст


Які існують обмеження і протипоказання в дотриманні різдвяного посту


Лікарі відзначають, що різдвяний піст меню підходить не всім віруючим людям. У таких випадках можна скористатися менш суворим варіантом різдвяного посту. Адже раціон поста повинен допомагати зціленню людини, а не його каліченню і навіть катуванню. Тому хворим з шлунковими проблемами, діабетом, онкологічними та деякими іншими захворюваннями можна їсти м'ясо, молочні продукти і яйця.


Також варто відзначити, що діти до 7 років і жінки, які очікують дитину, звільнені від необхідності дотримуватися посту.Різдвяний піст - це час стримування себе в різних непомірних і непотрібних примхах і надмірностях. Пити, курити, відвідувати розважальні заходи і брати участь в розвагах не можна. Справжній різдвяний піст 2022-2023 можна пов'язати тільки з такими поняттями, як чистота душі, позитивні думки і позитивні вчинки. А якщо при цьому підтверджувати готовність вірі обмеженнями в харчуванні, то людина підносить свою душу.


Це цікаво:


Новый год в интернете 2022-2023

Крещенская вода 2022-2023

Новогоднее предложение девушке руки и сердца 2022-2023

Нет отзывов
Добавить отзыв