Народні прикмети лютого

фото народні прикмети лютого


Чи можна визначити погоду на весь рік, орієнтуючись на погодні умови лютого? Зрозуміло, можна. Люди вже давно навчилися стежити за погодою і її змінами. І хоча всі живі істоти, включаючи людей, безсилі перед міццю природи, але якщо керуватися лютневими прикметами і природними явищами інших зимових місяців, то можна уникнути багатьох катастроф.


Зміст:


Наступ лютого зазвичай знаменується низьким сірим небом. Але воно вже дозволяє яскравим сонячним променям проникати крізь сірі хмари. Передчуття весни поступово оживляє навколишній світ. Однак, лютневі холоди ще не скоро здадуться теплій весні.


Лютий завершує сувору зиму. У цьому місяці всі святкують одне з найвеселіших і улюблених свят - Масляну. А ще лютий - це початок посівного сезону, що є найважливішим етапом отримання гідного врожаю. Щоб в городі було досить огірків, помідорів і баклажанів треба прислухатися до народних знань і прикмет, ретельно зібраних багатьма поколіннями людей за старих часів.


зображення лютневі прикмети

Прикмети лютого


Лютий, хоча і є найкоротшим місяцем в році, багато знає прикмет про погоду:


• холодний і морозний лютий - провісник жаркого літа;
• лютий без снігу загрожує мінімальним урожаєм зернових культур;
• лютневий грім попереджає про подальші сильні вітри;
• якщо морози в лютому ніяк не покидають землю, то в перших числах березня буде сонце і плюсова температура;
• останній зимовий місяць - період сильних поривів вітру;
• початок місяця зазвичай холодний і сніговий, а останні дні лютого часто радують відлигою;
• якщо лютий багатий снігом, то весна буде багата водою;
• якщо в лютому багато інею на деревах, то це до морозу і хурделиці;
• а якщо сороки вже сідають на нижні гілки дерев, то скоро буде відлига.


фотографія прикмети лютого по днях


Деякі прикмети лютого по днях


Погода 2 лютого показувала, тепло або холодно буде протягом року. Сонячний день пророкує швидке потепління, а також спокійну весну і літо з помірними опадами. А ось іній в цей день обіцяє ранню осінь з нічними заморозками.


Якщо на 13 лютого галки і ворони в садах і на полях кричать - чекай в ніч снігопаду, а можливо, і хуртовини.


15 лютого зазвичай приходять останні Стрітенські морози, коли зима з весною зустрічаються і сперечаються, хто переможе. Невеликий сніг з ранку був передвісником багатого врожаю зернових, а подальший сонячний день - ранньої весни.


Снігопад 25 лютого попереджає - зима ще залишиться на половину березня, а якщо в цей день горобці цвірінькають дружно і голосно - скоро трапиться відлига.Багато лютневих погодніх прикмет щільно увійшли в побут і підсвідомість людей, які беззастережно їм вірять. І хоча клімат за останні століття сильно змінився, багато народних прикмет лютого 2023 актуальні і зараз.


Це цікаво:


Народные приметы января

Народные приметы декабря

Как испортить новогодний образ 2022-2023

Нет отзывов
Добавить отзыв