Коли прибирати ялинку 2022-2023

фото коли прибирати ялинку


Скоро відшумлять новорічні свята і, як це не сумно, доведеться розбирати красуню новорічну ялинку. Деякі люди не поспішають це робити через особливу святкову атмосферу або ж через відсутність вільного часу. Якого числа прибирати ялинку вважається правильним?


Зміст:


Кожна сім'я вирішує це питання по-своєму. Частина населення ховає ялинкові гірлянди і кулі відразу після Різдва, деякі залишають ялинку до Хрещення, а стійкі любителі новорічних свят прагнуть дотягнути з прибиранням до середини лютого.


Коли виносити ялинку - прикмети і звичаї


Як показує практика, дату, коли прийнято прибирати ялинку, найкраще визначати за народними прикметами і традиціями. А вони свідчать, що на Водохресні свята новорічних прикрас в будинку вже бути не повинно.


В недалекому минулому всі життєві події у людей визначалися церковним календарем, а тому до Водохресному святвечору в будинку повинна бути проведено генеральне прибирання - винесено сміття і непотрібні речі, випрані килимки і покривала, а також прибрана ялинка.


Наші співвітчизники часто починають прибирати ялинку приблизно після 14 січня. До цього часу проходить Старий Новий рік, у дітей закінчуються шкільні канікули, а в країні тривають трудові будні, порушені новорічними урочистостями. Домочадці вже вдосталь намилувалися зовнішнім оздобленням ялинки, заходи з гостями і посиденьками теж закінчуються, тому ялинка розбирається і виноситься з дому.


зображення коли виносити ялинку прикмети


Думка медиків


Лікарі, а особливо, педіатри наполягають на тому, що більше 3 тижнів новорічну ялинку в будинку краще не тримати. Для дітей, особливо маленьких або схильних до алергічних реакцій, існує реальна небезпека для здоров'я. За цей період в ялинці можуть з'явитися такі речі, як пилові кліщі або грибок. Серед алергічних реакцій педіатри нерідко відзначають дитячий нежить, свербіж в очах і носоглотці, чхання. Тому якщо в будинку мають алергію члени сім'ї або маленькі діти, то ялинку краще прибрати через 7-10 днів після Нового року.


Система фен-шуй і новорічна ялинка


За системою фен-шуй справжній Новий рік настає тільки за китайським календарем, тобто до середини лютого в будинку повинна стояти прикрашена ялинка. Зрізана ще в грудні ялинка навряд чи протримається в пристойному вигляді до такого часу. У цьому питанні виручить або штучна ялинка, або жива ялина в горщику з ґрунтом. Якщо все ж ялинку до настання китайського Нового року доведеться винести, то можна спробувати компенсувати її відсутність іншими рослинами. Після розбирання ялинки на її місці можна розташувати будь-яку велику квітку і прикрасити її гірляндою.


картинка поради як прибрати новорічну сосну


Поради як правильно прибрати ялинку


Якщо у вас в будинку прийнято ставити штучне деревце, то проблем з розбиранням не буде. Трохи складніша ситуація виникає з прибиранням живих ялинок. Зняття іграшок та гірлянд зазвичай супроводжується уколами голок або осипання хвої. Тому на підлозі необхідно простелити газети, щоб частина голок обсипалася на них.


Першими зручно знімати іграшки, а потім гірлянди. Після спорожнілу ялинку слід замотати харчовою плівкою, великим поліетиленом або старим покривалом і винести з дому.


Як правильно утилізувати ялинку


Якщо у новорічної ялинки вже постаріли голки, тобто вони стали коричневого кольору і почали активно обсипатися, то таке дерево краще віднести на смітник або відправити в пункт утилізації ялинок, які в останні роки часто відкриваються у великих містах.


У таких пунктах старіші дерева переробляють на тирсу, які в подальшому використовуються для опалення, для підстилки тваринам або в інших цілях. Більш свіжі святкові дерева переправляють в зоопарки для ласощів місцевих жителів або для підстилки.Якщо розібратися, то коли прибирати ялинку 2022-2023, не має ніякого принципового значення. Треба вислухати думку всіх домочадців з цього приводу, прислухатися до значення народних прикмет, звернути увагу на висновки лікарів і знайти підходящу дату саме для вашої родини.


Це цікаво:


Новогоднее настроение 2022-2023

Ненужные новогодние вещи 2022-2023

Новогодние обещания 2022-2023

Нет отзывов
Добавить отзыв