Сім'я - це найбільш улюблене і дороге, що є в житті у кожної людини. Тому, всі дні і хвилини, які члени сім'ї проводять разом, є найбільш безцінними і неповторними. Особливо, якщо родичі зібралися, щоб зустріти наступ улюбленого і довгоочікуваного Нового року.
Просто урочисто сидіти за столом і поглинати всілякі частування під час святкування нецікаво і нудно. Але якщо розбавити свято ігровим азартом і духом турніру, то буде набагато веселіше і цікавіше. Для цього варто звернути увагу на веселі новорічні ігри для всієї родини.
Які сімейні ігри підійдуть для свята
Сімейні ігри та конкурси охоплюють безліч забав: це і настільні першості, і активні змагання, і розваги на зимовій вулиці, і всілякі вікторини. Найголовніше - ігрові конкурси повинні подобається всім членам сім'ї.
Переваг новорічних вікторин в колі сім'ї багато, серед яких:
• веселе спілкування з родичами,
• поліпшення взаємин між старшим поколінням і підростаючими членами сім'ї,
• наснага і заряд радості практично на весь рік.
Новорічні застільні ігри для дітей
Настільні ігри дуже популярні і зручні для веселого проведення часу. Вони відрізняються невеликим переліком предметів, які вільно розміщуються на столі або в руках гравців. Найчастіше настільні ігри купуються в магазинах вже готовими. Серед найулюбленіших і популярних в списку настільних ігор знаходяться: нарди, шахи, доміно, лото, шашки та карти. Більшість з них відмінно розвивають швидкість мислення, логіку і увагу учасників. Також популярністю у дітей і дорослих користується складання розповідей за малюнками, всілякі ігри типу «Монополія», «Меморі», «Що змінилося?», «Імаджинаріум» та ін.
Якщо дорослі члени сім'ї вирішили весело провести час в новорічну ніч, то їм необхідно напередодні свята заглянути в дитячий супермаркет і придбати вподобану настільну гру для всієї родини. У дітей великою популярністю також користуються гри «Уно. Льодовиковий період»,«Шрек»,«Географія світу»,«Острів скарбів». Завдяки цим та іншим іграм ви подаруєте малюкам море емоцій і відмінного настрою. Дорослі також можуть фантазувати разом з малюками і повністю зануритися в чарівний світ дитячих настільних ігор.
Інші застільні ігри для всієї родини
Інша частина застільних конкурсів не потребує спеціальних предметів. Грати в них можна прямо за столом, використовуючи тільки свою кмітливість, фантазію або словниковий запас. Щоб правильно організувати гру, слід зробити знижку на вік присутніх за столом і вибирати ігри, з якими всі успішно впораються. Можливо, для деяких ігор все ж знадобиться певний реквізит, тому слід заздалегідь потурбуватися про нього.
В які застільні ігри можна грати, сидячи за святковим столом:
«Придумай свою власну казку»
Кожен учасник вибирає предмет з домашньої обстановки, називає вголос і починається інтрига складання казки. Хтось перший починає розповідь за участю обраного предмета, далі другий гравець продовжує казку, в оповіданні повинен виникнути обраний ним персонаж і так далі. Напевно, буде смішно і незвично. Але якщо малюкам буде щось незрозуміло чи важко, то хтось із дорослих з хорошою фантазією повинен трохи коригувати казку і допомагати малюкам.
«Улюблений крокодил»
Гра була придумана давно і заслужено завоювала популярність у всьому світі. Всі бажаючі пограти розбиваються на 2 команди. Бажано, щоб дорослих і дітлахів в кожній команді було приблизно рівна кількість. Кожна команда придумує слово і вибирає свого гравця, щоб він без участі слів показував секретне слово. Гравці другої команди спільно повинні відгадати дане слово. І так по черзі. Крокодил - дуже весела і захоплююча гра, чудово розвиває образне мислення.
«Знайомі герої»
Кожен гравець по черзі 2-3 словами повинен описати відомого персонажа - ім'я або прізвисько героя називати не можна. Решта гравців повинні швидко вгадати, про кого йде мова. За кожну правильну відповідь гравець отримує цукерку. Наприклад, поліно, довгий ніс, ковпачок (Буратіно), король, велика кішка (Король лев), літня людина, мішок з подарунками, посох (Дідусь Мороз) і ін.
«Телефон, який зіпсувався»
Відмінна гра, яка знайома не одному поколінню сім'ї. Але незважаючи на свій вік, вона завжди піднімає настрій дорослим і дітям. У конкурсі цілком можуть брати участь діти з 6-ти річного віку. Як показує практика, чим більше гравців, тим виходить смішніше і цікавіше. У чому полягає гра: перший гравець тихенько каже на вухо своєму сусідові якесь слово. Шепотіти слово не треба чітко, промовляючи кожен склад. Потім гравець, який почув слово, передає його наступному і так по колу. До останнього учаснику гри зазвичай приходить слово, змінене до невпізнанності.
«Вгадай тварину»
Весела гра, яка буде цікава всім. Необхідно розділитися на 2 команди. Необхідно вибрати якусь тварину з характерною фігурою, жестами, ходою. Один або кілька гравців цієї команди повинні показати, що робить ця тварина, як воно ходить або їсть. Гравці другої команди вгадують, яку тварина намагаються зобразити суперники.
Настільні конкурси - це відмінні інтелектуальні помічники, які допомагають розвивати логіку і посидючість, особливо, для молодших членів сімейства.
Спокійні застільні ігри на Новий рік слід чергувати з веселими естафетами. Обов'язково треба постаратися, щоб в таких конкурсах брали участь всі члени сім'ї, навіть малюки. Розваги слід вигадувати з урахуванням розмірів приміщення, де проходить свято. Порада - якщо в кімнаті мало місця, то треба постаратися прибрати зайві предмети меблі або речі, без яких можна обійтися.
Захоплюючий конкурс на пошук предметів. Глава сім'ї (господар квартири) повинен голосно оголосити, що напередодні в будинку гостювали персонажі різних казок і фільмів. Кожен з них випадково залишив у кімнаті свої улюблені речі. Тим що беруть участь в грі потрібно ретельно оглянути приміщення і постаратися відшукати забуті речі. Ведучому можна називати героя казки, а гравці повинні розуміти, який предмет в кімнаті належить названому персонажу. Наприклад, великий ключ, обгорнутий золотим папером, належить Піноккіо, мініатюрна сукня - Дюймовочці, круглі окуляри - Гаррі Поттеру, вентилятор - Карлсон, борода або новорічна шапка - Дідові Морозу і так далі. Речі не обов'язково сильно ховати, їх можна акуратно розкласти по кутах, на поличках, під ялинкою або на підвіконнях. За кожну знайдену річ, яка належить героям казок, гравці повинні отримати призи.
Для наступного конкурсу знадобляться 2 великі сніжинки з пластика або щільного картону. Учасники розбиваються на 2 команди. Кожна команда отримує по одній сніжинці. Гравці шикуються в ряд. Всі учасники виставляють вперед по одній руці, стислій в кулак. Сніжинка кладе на кулак першого в ряду гравця, другий учасник зверху накриває її своїм кулаком. Потім вони швидко перевертають кулаки так, щоб кулак першого гравця виявився внизу, а другого зверху. Так сніжинка передається з рук в руки до останнього гравця, а потім назад.
Наступний веселий конкурс. Треба підготувати 20-30 надувних кульок з довгими нитками, розбити всіх бажаючих брати участь в конкурсі на 2 команди. У кожній команді треба вибрати по 1 людині, на якого вся команда буде прив'язувати кульки. На конкурс дається 2-3 хвилини. Перемагає та команда, яка за цей час прив'яже найбільше кульок.
За підсумками кращих конкурсів для всієї родини треба вручати подарунки і призи. Вручення теж має бути веселим - можна підготувати жартівливі грамоти, шоколадні медалі, іграшки та солодкі набори.
При підготовці розваг необхідно відмовитися від ігор, в яких члени родини можуть відчувати себе ніяково або принижено. Буде дуже погано, якщо в процесі гри раптом з'явиться поділ на розумних і не дуже, хтось буде активним, а хтось - тихо сидіти осторонь. Розваги повинні приносити радість і веселощі всім оточуючим. З іграми та розвагами на Новий рік можна відпочити від передсвяткових метушливих і одноманітних днів.
Коментарі